O-Nie.pl
Różnej maści odchylenia przychodzą do Polski z zachodu. Pewne kręgi nazywają to „europejskimi wartościami”, „postępem cywilizacyjnym”, „prawami człowieka” itp.
Jak się dowiedziałem nieoficjalnie, w kilku gdańskich szkołach osobniki chore zorganizowały „tęczowy piątek”
w październiku b.r.
Z pytaniami: które to szkoły, czy aby na pewno i co na to władze (?) zwróciłem się do wydziału edukacji miasta Gdańsk, pomorskiego kuratorium oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Co ma na celu nachalne wprowadzanie zboczeńców do szkół? Jak określić osobniki z zamieszczonych tu zdjęć? Wygłupy można zrozumieć, bale przebierańców, przedstawienia teatralne także, ale tworzenie z tego ideologii i wciskanie jej dzieciom jest przecież zbrodnią przeciw ludzkości.
No bo co ma głowie osobnik, którego pociąga przedstawiciel tej samej płci czy doszytym faulusem? A no to samo co osobnik, którego pociągają 10-latki. Tak, to jest to samo wynaturzenie z tą różnicą, że obcowanie płciowe z osobą do 15 roku życia jest naszym systemie prawnym penalizowane. Ale w takiej „cywilizowanej” Anglii pedofile jeszcze niedawno działali legalnie i po dziś dzień są grupy lobbystyczne, które domagają się obniżenia wieku umożliwiającego legalne chędożenie z dziećmi.
Czy my chcemy zorganizować taką „cywilizację” naszym dzieciom? One i tak są już ogłupiane ze wszystkich stron.
Odpowiedź z kuratorium pomorskiego. „Prawicowa władza wypina się na problem.
A jak to będzie wyglądało gdy lewacka zaraza rozkręci się? Czy Gdańsk jest jeszcze w Polsce?
„Dzień dobry,
W nawiązaniu do e-maila z dnia 4 grudnia 2023 roku informuję, że pytania i prośba w nim zawarta:
„Chciałby zweryfikować podstawę prawną, na mocy której władze miasta Gdańsk pozwalają propagować w szkołach publicznych „tęczowe piątki”?, Chciałbym też uzyskać szczegółowe informacje, które to placówki brały udział w tej akcji?”, nie dotyczy informacji publicznej w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U.2022.902 t.j.) w powiązaniu z Art. 3a i Art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe /tj.Dz. U. z 2018 poz.1914/ ponieważ nie dotyczą kuratorium a władz miasta Gdańska. Zatem nie możemy się przychylić do Pana prośby i udzielić odpowiedzi na ww. pytania i prośbę.
Jak wskazuje się w orzecznictwie sądów administracyjnych: „(…) aby konkretna informacja posiadała walor informacji publicznej, musi odnosić się do sfery faktów, czyli do istniejącego już stanu rzeczy oraz do czynności dokonanych już przez organ władzy publicznej. (…) Informacja publiczna nie jest bowiem informacją abstrakcyjną, ani też urzędową wykładnią prawa. Wykładnia przepisów prawa, podobnie jak ocena ich zastosowania, nie stanowi informacji publicznej” (tak m.in. w uzasadnieniu wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 16 marca 2022 r. II SAB/Wa 789/21).
„Proszę o informacje co w tej sprawie robi kuratorium oświaty?”
Kurator oświaty sprawuje nadzór pedagogiczny. Zadania i uprawnienia kuratora oświaty w ramach sprawowanego nadzoru pedagogicznego określono w szczególności w Art. 51 ust. 1 pkt 1, w Art.52, w Art. 55 ust. 3, ust.4, ust. 7, ust. 8, ust. 9, w Art. 56 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe /tj. Dz.U. z 2023 poz. 900/ oraz rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (t.j. Dz.U.2020.1551 ze zm).
Kurator oświaty, jeżeli zachodzi potrzeba, w ramach swoich ustawowych kompetencji ma prawo do pozyskania od dyrektorów szkół i placówek różnych informacji wynikających z ich bieżącej pracy. Informacje pozyskuje w drodze zapytania skierowanego do dyrektora ( § 4a cyt. rozporządzenia w sprawie nadzoru pedagogicznego), lub podczas prowadzonej kontroli (§ 5 pkt.2 i dalsze w cyt. rozporządzeniu w sprawie nadzoru pedagogicznego). W interesującym Pana zakresie może pozyskać informacje np. czy dyrektor szkoły/placówki zezwalając na działalność na terenie szkoły/placówki organizacji/stowarzyszenia uzgodnił warunki tej działalności i uzyskał pozytywną opinię rady szkoły lub placówki i rady rodziców, do czego zobowiązuje dyrektora zapis w Art. 86 cyt. wyżej ustawy Prawo oświatowe. W razie stwierdzenia, w ramach czynności nadzoru, że działalność szkoły/placówki jest prowadzona z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa, organ nadzoru może wydawać zalecenia wynikające z przeprowadzonych czynności wraz z terminem ich realizacji (Art. 55 ust. 4 cyt. ustawy Prawo oświatowe).
z poważaniem
z up. Pomorskiego Kuratora Oświaty
Beata Wolak
Kuratorium Oświaty w Gdańsku
ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk”
Odpowiedź z ministerstwa (ciekawe czy i kiedy odpowiedzą władze naszego Gdańska):
Dodaj komentarz